Miks ehitada autovarjualune panipaigaga?

16.02.2023

Mahukas panipaik on oluline igas majapidamises, sest tihti hoones olevatest riiulitest ja kappidest jääb väheks, et mahutada hooajalisi esemeid ja riideid või seadmeid, mida sagedasti ei vajata. Traditsiooniliselt kasutatakse asjade hoiustamiseks garaaži, kuid viimasel ajal eelistavad paljud koduomanikud hoopis autovarjualust koos panipaigaga. Selleks on mitu suurepärast põhjust ning avame teemat allolevas artiklis.

Garaaž või autovarjualus panipaigaga: milline on parem?

Autovarjualune koos panipaigaga

Kuna iga majapidamine on erinev ja erinevad on ka nende vajadused, ei saa me öelda, et autovarjualus panipaigaga on alati parim valik. Kuid samuti ei saa eitada, et see omab mitmeid eeliseid võrreldes tavalise garaažiga. Vaatame lähemalt nende kahe erinevusi, et saaksite teha õige otsuse, milline on teie kodu jaoks parim valik.

Energiatõhusus

Külmas kliimas elades on maja soojuskadu eriti murettekitav. Garaaž, millel on vähem kui ideaalne seinaisolatsioon, võib talvel väga külmaks muutuda ja sellest võib maja kaotada kuni 23 000 Btu/tunnis soojust. Soojuskadu ei ole aga probleem autovarjualuse puhul, kuna see ei võta soojust kõrval olevast hoonest, olles täiesti eraldi ehitis.

 

 

Kulu

Autovarjualus on avatud ehitis, samas kui garaaž on täielikult suletud, seega on ilmselge, et autovarjualus koos panipaigaga oleks palju odavam paigaldada. Keskmiselt maksaks 2-kohaline autovarjualus koos panipaigaga umbes 8000 eurot, samas kui sama suurusega garaaž võib maksta üle 30 000 euro.

 

 

Paigaldamise lihtsus

Jällegi muudab autovarjualuse disain selle paremaks valikuks, kui otsite midagi, mida on lihtne ehitada. Tavaliselt ei ole vaja erilisi tööriistu ega seadmeid ning enamasti ei pea isegi hooneluba taotlema. Kui ostate autovarjualuse komplekti, siis see sisaldab eelnevalt lõigatud puitu, seega peate lihtsalt tükid kokku panema ja võite varjualuse ühe päevaga valmis saada.

Ventilatsioon

Kuumad suved võivad olla garaaži puhul sama suureks probleemiks kui külmad talved. Taas on tulemuseks suured energiakulud, kuna kliimaseadmed peavad töötama intensiivsemalt, et säilitada maja sees mugav temperatuur. Lisaks võib kuumus ja halb ventilatsioon kahjustada esemeid, mida olete garaažis hoiustanud. Autovarjualus panipaigaga ei põhjusta neid probleeme, kuna õhk liigub varjualusel alati vabalt.

 

Ruumi haldamine

Enamikel garaažide tüüplahendustes on palju kappe ja riiuleid kõigil seintel. See kõlab kindlasti hästi, kuid tõde on see, et suurem osa garaaži panipaigast jääb kasutamata ning selle all olevat pinda oleks saanud paremini lahendada. Samal ajal saab autovarjualuse panipaiga valmistada kergesti sobiva suurusega ja vastavalt teie tegelikele vajadustele.

 

Kestvus

Ei saa eitada, et hästi ehitatud garaaž ilmselt kestab kauem kui autovarjualus, lihtsalt oma ehitusliku olemuse tõttu. See ei tähenda, et autovarjualus ei kesta. Kui hoolitsete selle eest korralikult, pole mingit põhjust, miks hea autovarjualus ei peaks mitmeid aastaid vastu pidama.

Autovarjualune koos panipaigaga 1-le sõidukile
Autovarjualune koos panipaigaga 2-le sõidukile

Praktilised ja loomingulised autovarjualuse panipaigaideed

Lisaks sellele, et autovarjualus on odavam alternatiiv garaažile, näeb see teie hoovis ka ilus välja. Tänapäeval on palju autovarjualuseid, mis mitte ainult ei näe head välja, vaid tõstavad tegelikult kogu kinnisvara atraktiivsust. Kui proovite mõelda viise, kuidas oma autovarjualuse välimust värskendada, võivad need kaasaegsed autovarjualuse panipaigaideed teile inspiratsiooni pakkuda.

Dekoratiivne põrandakate

Autovarjualuse avatud ülesehituse tõttu on põrandakate alati nähtaval. Paku inimestele midagi imetleda, kattes tavaline betoonpõrand dekoratiivsete plaatidega.

 

 

Vertikaalne panipaik

Autovarjualusele saate lisada märkimisväärse hulga panipaiku, võttes sealjuures vähem põrandapinda. Kuidas? Ehitage autovarjualuse ühele küljele sein ja katke see erinevate riiulite, sahtlite, tööriistapaneelide, konksude jms abil. Vähem kasutatavad esemed hoidke ülemistel riiulitel ja alumine panipaik reserveerige mugavuse huvides sageli kasutatavate asjade jaoks.

 

 

Elav sein

Elavdage oma autovarjualust, täites üks sein üleni taimedega. Elav sein kaunistab kohe teie muidu tavalist disaini, pakkudes samal ajal varju ja hoides ala jahedana. See on ka suurepärane lahendus aia loomiseks, kui teil on piiratud õueala.

 

 

Erksad värvid

Loodusliku puidu välimus on alati hea valik, kuid kui soovite oma autovarjualust panipaigaga tõeliselt esile tõsta, on lihtsaim viis see üle värvida erksate värvidega või viimistleda seda elegantse lakiga.

 

 

Päikesepaneelidega katus

See on üsna suur investeering, kuid see tasub kindlasti end pikema aja jooksul ära. Autovarjualuse katus on küllalt avar, et mahutada päikesepaneele, mis toodavad olulises koguses energiat teie majapidamise jaoks. Kui teil on elektriauto, saate autovarjualuses seda tänu päiksepaneelidele taastuvenergiaga otse laadida, ilma et see suurendaks teie energiakulusid.

Hankige nõu ekspertidelt

Teie jaoks alati olemas

Panipaigaga autovarjualust on suhteliselt lihtne ehitada, kuid see nõuab siiski hoolikat planeerimist ja ettevalmistust. Kui te pole kindel, millist tüüpi panipaigaga autovarjualus sobiks teie kodu jaoks kõige paremini, on parim saada nõu ekspertidelt. Meie konsultandid Statek Wood’is saavad teid õige otsuse tegemisel aidata.

 

Saadaval on erinevate suuruste ja kujundustega autovarjualuseid, kuhu on võimalik valida mitmekülgseid ja omanäolisi panipaigalahendusi. Suure valiku tõttu võib olla raske valida – kas vajate ühekohalist või kahekohalist autovarjualust, panipaigaga või soovite täielikult kohandatud ruumi, mis vastab täpselt teie vajadustele? Selles osas saab usaldusväärne autovarjualuste tootja teile soovitusi anda ning jagada teadmisi teile parima lahenduse leidmiseks.