Nurgapealne pergola - 2023 aasta hitt

09.03.2023

Kui soovid oma õuele lisada uue väliruumi, võib meil olla sulle just sobiv lahendus. See mitte ainult ei paku varju ja privaatsust, vaid loob aias ka visuaalselt kauni fookuspunkti. Selles blogipostituses uurime mõningaid pergola ideid ja selgitame, miks võib olla sinu hoovi jaoks parim valik just katusega nurgapealne pergola.

Nurgapealse pergolaga kaasnevad eelised

Tutvustame teile nurgapergolaga kaasnevaid eeliseid. Aia või hoovi nurgas asetsev pergola võib täita söögitoa eesmärki või olla lihtsalt hubane istumisala õues. Nurgapealne asetus annab palju võimalusi privaatseks olemiseks ning hubaseks ajaveetmiseks. Lisaks pakub pergola varju, tehes sellest suurepärase koha lõõgastumiseks ja puhkamiseks kuumal suvepäeval.

Nurgapealne Pergola

Millist tüüpi valida?

Õige nurgapergola valimisel tuleb arvestada paari olulise aspektiga. Kuigi puidust pergolad on klassikaline valik tänu nende looduslikule ja ajatu välimusele, mis sobib igasse aeda, on ka odavamaid alternatiive. Teine oluline kaalutlus on pergola suurus ja kuju. Soovid veenduda, et see sobiks sujuvalt sinu aeda ja ei domineeriks ruumi.

 

Kui otsid nurgapergalot, millel on katus, siis oled õnnega koos. Katus pakub täiendavat varju ja kaitset ilmastikuolude eest, võimaldades nautida väliruumi ka vihmastel päevadel. Katusega pergola võib luua ka privaatsustunnet, olles justkui eraldi välituba.

 

Privaatsuse tagamiseks on nurgapergolal mitu erinevat võimalust. Üks populaarne valik on lisada pergolale kardinad või draperiisid, mida saab sulgeda privaatsuse loomiseks. Teine võimalus on lisada ühele või mitmele küljele pergolale redel või võrgustik, luues eraldi seina, mis võimaldab siiski piisavalt õhuringlust.

Nurgapeiu koos katusega
nurgapeiu koos privaatsusega

Mõned ideed pergola planeerimisel

Milliseid ideid võiksite oma nurgapergola planeerimisel kaaluda? Üks võimalus on luua hubane istumisala, lisades mõned mugavad toolid ja väikese laua. Teine idee on muuta pergola õue söögialaks, koos laua ja toolidega, kus saab väljas einestada. Samuti võite lisada pergolale mõned potililled või riputatavad korvid, et luua visuaalselt efektset väljanägemist.

Kokkuvõttes on nurgapergolad mitmekülgsed ja atraktiivsed lisad igasse aeda. Olgu valikus puidust pergola või midagi kaasaegsemat, pergola koos katusega pakub varju, privaatsust ja avarustunnet. Väikse loovuse ja hoolika planeerimisega saate luua ideaalse õueruumi, mida teie pere saab mõnuga nautida.